KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878497
nr 1387 8497
Kalle Eklund
(1891-1964), Sverige
Oljemålning, Kalle Eklund. Signerad, daterad 54. Olja på duk, stilleben, 54x44cm, yttermått inklusive ram: 68x56cm
Kalle Eklund, svensk bildkonstnär född i Örebro 1891, död 1964 i Vadstena.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 29 mars 2021
kl 20:52:39
29/3 11:42:42
150 kr
29/3 17:17:46
Kalle Eklund
Läs mer om Kalle Eklund